Drejtuesi i qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Boiken Abazi nuk e quan “vëllazëror” përqafimin e kryeministrit Edi Rama për Albin Kurtin, por përqafim prej boksieri.

 

“Përqafimi që Rama i bëri Kurtit nuk ishte i llojit vëllazëror. Ai ishte përqafim prej boksieri, edhe pse Kurti nuk kishte ardhur aspak për ndeshje me Ramën, por për koordinim kombëtar. Rama i dha, megjithatë, një përqafim prej atyre që boksieri bënë për të marrë pak frymë e për t’u shplodhur, para grushtit të radhës.”

 

Fotoja u shkrep gjatë takimit të samitit të djeshëm mes kryeministrave Edi Rama dhe Albin Kurti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *