Përplasje të dhunshme ndodhën pasditen e sotme në Gelsenkirchen, mes tifozëve anglezë dhe serbë, ku me sa duket pati edhe shqiptarë të përfshirë.

Ndërkohë, mediat kroate shkruajnë se ishte i përfshirë edhe djali i Presidentit serb, Aleksandar Vuçiç.

Lexo edhe :

Related Posts

Në mediat sociale janë publikuar video, ku dyshohet se Danilo Vuçiç, djali i Aleksandar Vuçiq, përpiqet të nxitojë në një konflikt ende të pasqaruar, por është i rrethuar nga burra që nuk e lejojnë.

Dyshohet se ata janë pjesëtarë të Kobra, forcave speciale të ngarkuara me mbrojtjen e tij, raportojnë mediat kroate.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *