Një konflikt mes tifozërive të Teutës dhe Vllaznise ka ndodhur në ambientet e jashtme të stadiumit “Elbasan Arena”.

Kanë qenë tifozët e Vllaznisë ata të cilët kanë sulmuar të parët një tifozë kundërshtar. Gjest ky qe ka sjell pershkallezim te situates dhe reagim te durrsakeve.

Ndërhyrja në kohë e policisë ka bërë që situata të qetësohet dhe të mos vijojnë përplaset e dhunshme mes tifozëve.

Superkupa e Shqiperise u luajt ne “Elbasan Arena” dhe Teuta fitoi 3 me 0 kunder Vllaznise.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *