Një aksident mes dy trenave ka shkatuar të paktën 50 viktima në Indi. Mësohet se qindra të tjerë kanë mbetur të bllokuar në vagonët e trenave të dëmtuara.

 

Autoritetet vendase bënë me dije se të paktën 400 njerëz të tjerë janë plagosur si pasojë e aksidentit.

 

Ndërkohë ekipet e kërkim-shpëtimit po punojnë për të shpëtuar pasagjerët e mbetur në vagonë.

 

Mësohet se një nga trenët po transportonte pasagjerë dhe tjetri mallra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *