Aksident ne aksin rrugor Qafe Thane -Pogradec. Ngjarja ka ndodhur ne afersi te fshatit Piskupat,.

Ne aksident jane perfshire 3 mjete, mes te cileve nje furgon mallrash.

 

Per fatin e mire nuk ka patur te lenduar por vetem deme materiale.

 

Policia ben me dije se furgoni i mallrave ka qene duke udhetuar nga Pogradeci ne drejtim te Prrenjasit, nderkohe qe nje mjet i vogel po vinte nga Qafe- Thana ne drejtim te Pogradecit.

 

Sipas policise, vetura ka kryer nje manover te rrezikshme duke e detyruar drejtuesin e furgonit te mallrave te devijoje per te shmangur perplasjen.

 

Nga ky devijim ka ardhur dhe permbysja e furgonit nderkohe qe nga devijimet e 2 mjeteve ka qene e pamundur per te shmangur perplasjen me mjetin e trete.

 

Duhet thene se segmenti i rruges nacionale nga Memelishti deri ne Lin ka pasur aksidente te shumta kohet e fundit, sidomos ne ditet me rreshje shiu.

 

Policia ben me dije se te gjitha rastet e aksidenteve vijne per shkat te shpejtesise tej normave te lejuara, parakalimeve te gabuara duke mos respektuar sinjalistiken.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *