Një aksident rrugor me pasojë plagosjen e pesë personave është regjistruar orët e para të mëngjesit të kësaj të premteje në vendin “Ura e Gajdarit” në Finiq.

 

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 04:25 ku dy automjete tip Benz Mercedes në pronësi të shtetasve E.V dhe P.D. janë përplasur me njëra-tjetrën.

 

Si pasojë e përplasjes janë dëmtuar dy drejtuesit e mjeteve dhe tre pasagjerë, të cilët po marrin ndihmë mjekësore në Spitalin e Sarandës dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

 

Ndërkohë policia po punon për sqarimin dhe zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.