Subscribe

Gjendja shëndetësore e Preng Gjinit nuk është më aq e rëndë. Mjekët e spitalit të Traumës shprehen optimist se 50-vjeçari do ta kalojë këtë situatë pa asnjë pasojë të parikuperueshme.

 

Burime brenda Traumës thanë se Gjini është përmendur që në minutat e para, pas ndërhyrjes së mbrëmshme. Ai ju nënshtruar një ndërhyrjeje në organet e brendshme dhe i është hequr një pjesë e zorrëve. Preng Gjini ka dëmtim edhe në syrin e djathtë dhe në dorë.

 

Për këtë arsye, ai do të kryejë edhe dy operacione të tjera. Drejtori i spitalit të Traumës, Arben Zenelaj tha më herët për “Vizion Plus” se rreziku për jetën për Gjinin nuk ka kaluar. Sipas tij, ai ka politrauma, dëmtime në bark, duar dhe fytyrë.

 

Preng Gjini ishte shënjestër e një atentati të ndodhur mbrëmjen e të martës, që tronditi Tiranën.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.