“Numri i të vdekurve nga shirat e rrëmbyeshëm dhe përmbytjet që goditën provincën Guangdong të Kinës jugore këtë javë u rrit në 38”, njoftuan sot media shtetërore kineze.

Mediat e huaja bëjnë me dije se sot mesditën e së premtes dy persona kanë humbur jetën nga përmbytjet, ndërsa dy janë të zhdukur.

Moti gjatë kësaj vere na ka surprizuar, kjo pasi disa vende “përvëlohen” nga temperaturat e larta e disa vuajnë nga përmbytjet. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *