Një autobus, i cili po evakuonte refugjatët nga Ukraina, është aksidentuar mëngjesin e kësaj të diele në Itali, duke lënë të vdekur shoferin. Aksidenti ka ndodhur në autostradën A14 pranë Forlit.

 

Ndërkohë, disa pasagjerë kanë mbetur të plagosur. Sipas informacioneve paraprake, në autobus ndodheshin 50 pasagjerë.

 

Autobusi ishte planifikuar që të evakuonte banorët nga rajonet e Donetsk dhe Luhansk, përfshirë 100 fëmijë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *