Aktori i madh Guljelm Radoja u nda këtë të mërkurë nga jeta, për shkak të koronavirusit.

 

I biri, Redi Radoja bëri një postim prekës në “Facebook”, ku shpreh trishtimin për humbjen e të atit.

 

“Pushofsh në paqe bab! Do ndrijnë akoma sytë e tu mbi ballin e vajzës, djalit, mbesave dhe nipit të vogël …”

 

Ikona e kinematografisë shqiptare u shua në moshën 76-vjeçare.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *