Policia spanjolle ka vënë në pranga katër turistë italianë, të cilët akuzohen se kanë përdhunuar në grup një vajzë braziliane.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, braziliania është takuar fillimisht me një nga djemtë, dhe pasi kanë biseduar kanë vendosur të shkojnë në apartamentin e tij në Brazili në Palma de Mallorca.

Por kur ka hyrë në banesë, është “surprizuar”, pasi aty ka gjetur dhe 3 burra të tjerë, të cilët e kanë përdhunuar.

Vajza ka mundur që në një moment të arratiset si dhe të marrë me vete  dhe pasaportën e nëjrit prej turistëve, ku më aps ëhstë drejtuar në komisariatin e policisë për të bërë denoncimin.

Të gjithë të arrestuarit nga 24 deri në 27 vjeç janë nxjerrë para organeve të drejtësisë për t’u marrë në pyetje.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *