Deputeti socialist, Erion Braçe ka reaguar i revoltuar në rrjetet sociale pasi në hyrje të Parkut Kombëtar të Divjakës po ndërtohet një tra.

 

Braçe shprehet se trau po ndërtohet nga AKMZ dhe hyrja në Park do të bëhet me pagesë.

 

Sipas tij kjo është një lajthitje ku do të mblidhen lekë pa ofruar asnjë shërbim.

 

“Tra ne te hyre te Parkut te Divjakes! Per te mbledhur leke, leke! Ne kete vend gjithnje e me shume nuk te lene te merresh me pune; Duhet te merresh me lajthitje! Urdheroni, shihni e degjoni”, shkruan Braçe dhe ndan videon e mëposhtme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.