Pezullohet nga detyra shefi i Komisariatit të Policisë së Gjirokastrës, Besnik Lila. Ai akuzohet për shpërdorim detyre.

 

Dyshohet që Lila ka lejuar ka lejuar që në një zonë të qarkut të Gjirokastrës të kultivohet bima narkotike e llojit kanabis.

 

Pak ditë më parë, efektivë nga Tirana asgjësuan rreth 3000 bimëve narkotike në Gjirokastër dhe Përmet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *