Moti do të jetë  kthjellime dhe vranësira  mesatare të cilat në mesditë në zonën Perëndimore do të pasohen nga rreshje shiu në formën e stuhive.

 

Era do të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4-5 me lartësi vale 1,0–2,0 metër në det të hapur.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   10/23°C

Zonat e  ulëta  13/26°C

Zonat  bregdetare 13/26°C.b

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *