Policia ka parandaluar një rast konflikti në Kolonjë duke vënë në pranga 43-vjeçarin që është identifikuar dhe si autori i konfliktit.

 

Sipas uniformave blub ëhet me dije se dy bashkëfshtarë ishin konfliktuar me njëri tjetrin në fshatin Podë për motive të dobëta.

 

Pas kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit me iniciale A.Ll 43 vjeç i cili u arrestua si autor i dyshuar, policia ka gjetur dhe sekuestruar një armë zjarri, kapsolla detonatore, fitil zjarrpërcjellës, si edhe municion luftarak.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *