Luftëtari dhe Tirana u ndanë në një barazim pa gola në aktin e parë gjysmëfinal të kupës së Shqipërisë.

Ndeshja në Gjirokaster përfundoi 0 me 0 , pak a shumë e ekuilibruar edhe në lojë e raste.

Tirana rastin më të pastër e pati në fillim të sfides me anë të Kobina por Xhekson shpëtoi mrekullisht gjirokastritët.

Nga ana tjetër vendasit patën 2-3 mundësi me anë të Filit dhe Rapos por pa konkretizuar.

Gjirokastratitet protestuan fort në fillim të pjesës së dytë kur Hoxhallari ndërhyri ndaj Ymerajt në zonë por Enea Jorgji vazhdoi lojën.

Kybarazim lë të hapur kualifikimin për në finale pasi gjithcka do zgjidhet në Tiranë më 8 maj.

Ndërkohe Tirana dhe Luftëtari do të përplasen sërish këtë herë në kampionat, të dielen po në Gjirokastër me të dyja ekipet që po luftojnë fort për mbijetese.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *