Trajneri i kombëtares Christian Panucci publikoi listën e futbollistëve që ka grumbulluar për dy ndeshjet e rradhës që do të luajë Shqipëria.

 

Ndeshjen e parë kuqezinjtë do ta luajnë përballë Skocisë në datën 17 nëntor ora 20:45 në stadiumin “Loro Borici”, e vlefshme për Ligen e Kombeve, sfide shume e rendesishme per te shmangur renien nje kategori me poshte.

 

Ndeshja e dytë e kombëtares do të jetë miqësore, Shqipëri-Uells, e cila do të zhvillohet në date 20 nëntor në “Elbasan Arena” ora 20:00.

 

Ne liste bie ne sy dy risi, rikthimi ne kombetare I Loret Sadikut, I cili ne te kaluaren luajti pak me kuqezinjte dhe tentoi te luante me Kosoven por FIFA e bllokoi.

Emri I dyte risi ne liste eshte ai I kapitenit te U 21 te Kosoves, Ardian Ismaili I cili është pjesë e Hajduk Split.

 

Më poshte lista e plotë e Panuccit:

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *