Kapiteni Ansi Agolli duket se e ka mbyllur përfundimisht me kombëtaren. Është ky verdikti i teknikut Kristian Panuci i cili ne nje konference per shtyp ne prag te miqësores me Norvegjinë, ka bere te ditur se po kërkon alternative te tjera ne krahun e majte te mbrojtës dhe se kapiteni i ardhshëm do te jete ai futbollist qe ka prezenca me shume me kombëtaren.

 

“Agolli mbush 36 vjeç kur fillojnë eliminatoret dhe 38 vjeç kur luhen eliminatoret. Kam folur me te dhe i kam përcjelle faktin qe ne qofte se do te kem nevoje do ta kem ne konsiderate. Është nje profesionist shume serioz. E ndiej obligim per te kërkuar diçka tjetër, do te kisha dashur ta trajnoja kur ishte 20 vjeç.”

 

Ndërkohe numri një i pankines shqiptare ka bere nje koment edhe per lojtaret qe kane refuzuar fanellën kuqezi.

 

“Ka nje rast, ai i Edon Zhegroves. Ne fillim tha po pastaj refuzoi. Nëse mua më thonë jo, nuk vijnë më kurrë në Kombëtare, uroj te luajnë diku tjetër. Ata nuk kane kurajo te bëjnë zgjedhje. Pyesin familjaret pastaj vendosin. Une kam djem dhe lojtare te shkëlqyer dhe nuk me duhen futbolliste, te cilët nuk kane kurajo te luajnë.”

 

Tekniku Italian këmbënguli se do te vazhdoje te kërkoje lojtare, pasi sa me shume futbolliste te mire aq me pak mundësi te kete per te gabuar. Por theksoi se ndryshe nga trajneri paraardhës ai kërkon me shume te fitoje se sa te ketë loje te bukur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *