Një ngjarje e rëndë në sistemin hekurudhor është regjistruar mengjesin e kësaj të martë në afërsi të Rrogozhinës.

Treni I linjës Elbasan-Durrës ka dalë nga binaret duke sjell panik tek dhjetëra pasagjere.

Për fat të mirë përvec dëmeve materiale nuk ka pasur persona të lënduar përpos faktit që ata janë tmerruar nga ky incident.

Në fakt gjëndja e hekurudhave shqiptare është e rëndë dhe në kohë normale janë shumë pak qytetare që udhëtojnë me tren por tashmë në kohe plazhi janë të shumtë qytetaret nga Elbasani, Peqini dhe Rrogozhina që zgjedhin këtë mjet udhëtimi për të shkuar në plazhin e Golemit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *