Ne të gjithë kemi aspekte të karakterit tonë që nuk i zbulojmë çdo ditë, por të cilat formohen, deri diku, nga pozicioni ynë në zodiak. Disa janë të buta, disa të errëta. Këto janë anët sekrete të shenjës sonë të horoskopit, të cilat mund të mos i kemi kuptuar as vetë.

Dashi: Ai mund të shfaqet më i vrullshëm dhe agresiv se sa është në të vërtetë: Thellë brenda, ai fsheh ndjeshmërinë dhe dhembshurinë, ndoshta edhe një romantik të fortë, por ai beson se zbulimi i këtyre tipareve do ta bëjë atë të duket më i prekshëm.

Demi: Pavarësisht nëse ai duket kokëfortë ose shumë i qetë, ai do të luftojë për atë që beson se është e drejtë, qoftë për veten apo të tjerët. Dikush mund të mendojë se është gati për luftë, por e vërteta është se ai pretendon drejtësinë dhe drejt këtij qëllimi do të kanalizojë gjithë vendosmërinë dhe energjinë e tij.

Binjakët: Stereotipet e quajnë atë me dy fytyra dhe humor, por ai është një nga njerëzit më me këmbë në tokë. Mund t’i duhet më shumë kohë që t’ju besojë, por sapo ta bëjë këtë, ai do të shprehë një qetësi që funksionon për të dashurit e tij si një port i qetë.

Gaforrja: Mund të ketë frikë të shprehet para të gjithëve, për të mos marrë kritika, por është shumë inteligjent dhe përdor inteligjencën e tij për të menaxhuar reagimet emocionale të të tjerëve. Ndonjëherë ai preferon thjesht të vëzhgojë botën në një dhomë pa marrë pjesë dhe, natyrisht, duke ndarë shoqërinë e disa miqve të mirë.

Luani: Mos u mashtroni nga mendjemadhësia që ai shfaq me krenari. Ai nuk është aq egocentrik, por si një shenjë shumë e ndjeshme, preferon ta kanalizojë mirësinë e tij tek disa miq të ngushtë, të vetmit të cilëve u tregon ndjeshmërinë që fsheh.

Virgjëresha: Përvijohet si një shenjë kritike dhe tepër analitike, por shumë mbeten në këtë përshtypje dhe nuk kërkojnë atë që qëndron nën sipërfaqe: një person i vetë-mjaftueshëm, i cili e di se çfarë dëshiron dhe si ta arrijë atë, një cilësi që e bën atë. lider i jashtëzakonshëm.

Peshorja: Nga pamja e jashtme, është një shenjë pasionante dhe jashtëzakonisht miqësore – disa do të thoshin joserioze. Por vetëm për shkak se ai nuk thotë shumë, nuk do të thotë se ai nuk vëren gjithçka. Ai fsheh një natyrë të menduar që shqyrton me kujdes çdo pjesë të informacionit përpara se të bëjë lëvizjen e tij të radhës.

Akrepi: Një nga shenjat më të keqkuptuara, që konsiderohet e errët dhe hakmarrëse, por thellë brenda fsheh një anë romantike dhe të ndjeshme: Një ëndërrimtar, me qoshe shumë më të buta nga sa dëshiron të tregojë.

Shigjetari: Dashamir i argëtimit, lirisë dhe flirtit, ai është shpirti i grupit, por nën sipërfaqe fshihet një person që mendon thellë, i cili është vazhdimisht i etur për njohuri dhe kuptim të gjërave.

Bricjapi: Po, ne e njohim si një punëtor serioz dhe të palodhur. Por edhe ata më të afërmit e tij mund të mos e dinë se ai ka një optimizëm të thellë dhe mendim pozitiv dhe se jo vetëm i ndjek ambiciet e tij profesionale, por di edhe të kalojë mirë.

Ujori: Përshkruhet si i çuditshëm dhe i ftohtë, si një burrë me një guaskë të fortë, por ai është larg saj. Ai mund të luftojë për ta dashur veten, kështu që u jep të tjerëve përshtypjen se nuk ka ndjenja, por është thjesht mbrojtja e tij. Në thellësi, ai është një mik i besueshëm, i cili edhe në rrethanat më të vështira do të mbrojë të dashurit e tij dhe veten.

Peshqit: Një nga shenjat më të nënvlerësuara, të stereotipizuara si tepër romantike dhe emocionale. Po, mund të jenë edhe ato, por jo vetëm. Ai fsheh më shumë inteligjencë sesa tregon dhe mund t’i kanalizojë ëndrrat e tij në ide vërtet revolucionare./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *