“Krahët e Dashurisë” është seriali që shfaqet nga e hëna në të premte në orën 17:00 në ekranin e VIZION PLUS.

Një nga personazhët kryesor të këtij seriali turk është dhe Kadir Dogulu.

Ai ka lindur në 19 prill 1982, në Turqi. Ka punuar që kur ka qënë mjaft i ri, edhe në vitet e gjimnazit, por jo si një aktor por si kuzhinier. Ju me te drejtë do të pyesni si hyri ai në botën e aktrimit?!

Nëpermjet vellait, Kemal Dogulu ai u njoh me Hande Yener (një këngëtare shumë ë famshme në turqi) dhe shumë shpejt u bë pjesë e videos së një prej këngëve të saj. Menjëhërë pas daljes së tij në këtë videoclip filluan kërkesat për aktrim!

Kadir është i martuar me aktoren Neslihan Atagul me të cilën u njoh në shesh xhirimin e telenovelës  Fatih Harbiye në 2013!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *