Juventus nuk gaboi duke e çuar përsëri ne 6 diferencën ne krye te klasifikimit nga dy ndjekësit me te afërt Napoli dhe Inter.

 

Ne javën e 11 te serisë “Zonja e Vjetër” mundi Kaljarin ne një ndeshje e cila u zhbllokua pas 42 sekondash me protagonist Paolo Dibala i cili pasi dribloi dy qendërmbrojtësit, Sarde çoi topin ne rrjete.

 

Ne minutën e 36 miqtë arritën barazimin provizor me ane te Zhoao Pedro, por dy minuta te zotet e shtëpisë kaluan përsëri ne avantazh pas një autogoli te Bradaric.

 

Goli i sigurisë për skuadrën e Alegrit do te vinte vetëm ne minutën e 87 nga Kuadrado i cili shfrytëzoi mjaft mire një assist te Kristiano Ronaldo.

 

Për Juventus starti me i mire ne historinë e një kampionati te Serie A ku ne 11 takime ka arritur 10 fitore dhe 1 barazim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.