Ka nisur takimi mes Presidentit Ilir Meta dhe partive opozitare.

 

Në takim ndodhet kreu demokrat Lulzim Basha, ai i LZHK, Dashamir Shehi, I PAA, Agron Duka, I PDK, Nard Ndoka, ai I PNDNJ, Vangjel Dule si dhe Petrit Vasili nga radhët e LSI  dhe Mesila Doda nga PDIU.

 

Në fokus të diskutimit do të jetë kriza politike dhe ngërçi për Kushtetuesen. Ndërkohë në këtë takim mes kreut të shtetit dhe partive opozitare jashtë parlamentit ran ë sy mungesa e drejtueses së LSI, Monika Kryemadhi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *