Ka nisur procesi i numërimit të votave edhe në Bashkinë e Kolonjës.

 

Kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë Ethem Lumani e ka nisur në avantazh.

 

Ai ka marrë deri tani 113 vota përballë 52 të tillave që ka marrë kandidati i PS Erion Isai.

 

Që në orët e para të mëngjesi, Kolonja ishte një nga bashkitë ku u raportuan edhe incidentet e para, ku kandidati i PS pretendonte se u qëllua nga rivali i tij dhe mbështetës të opozitës.

 

Për këtë ngjarje, një i ri u arrestua nga policia, ndërsa një tjetër u procedua në gjendje të lirë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *