Zbardhen emrat e personave që humbën jetën pasditen e kësaj të enjte në Vlorë.

 

Mësohet se shtetasi Genci Koreta, 39 vjeç, dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta ka vrarë me armë gjahu xhaxhain e tij, shtetasin Jorgji Koreta, 64 vjeç, e më pas veten.

 

“Në fshatin Mekat, Vlorë, dyshohet se shtetasi G. K, ka vrarë me armë gjahu në banesë xhaxhain e tij, shtetasin J. K, dhe më pas ka vrarë veten. Në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma e gjahut.Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia,

 

Mbeten për tu përcaktuar detajet qe kane sjell kete krim te rende brenda familjes, por paraprakisht mesohet se autori kishte pasur probleme shpesh me depresionin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *