Ne France, Nice e ka nisur ne kolaps total sezonin. Skuadra e trajnerit Lusien Favre pësoi humbjen e dytë radhazi. Këtë herë ishte Troyes që mposhti Nicen në stadiumin e kësaj të fundit 2 me 1. Ne mungese të dy yjeve të ekipit Balotelli dhe blerja e fundit Sneijder, skuadra e Favre u duk thuajse pa ide. Golin e fitores për miqtë e shënoi Khaoui në minutën e 85. Nice shkon në sfidën e play off ne Champions me Napolin këtë të mërkurë, me moral të ulet dhe me problem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *