Autoritetet arrestuan drejtorin e një shkolle të mesme publike në Queens në Nju Jork të mërkurën pasi një studente u ankua për ngacmim seksual.

Michael Budou, një drejtor 52-vjeçar në shkollën e mesme John Adams, dyshohet se ka prekur pjesën e brendshme të kofshës së studentes të hënën, tha policia.

Më pas, të martën, ai dyshohet se i tregoi adoleshentes një video të tij duke bërë seks, duke i thënë asaj, “Kjo mund të jesh ti”, sipas burimeve.

Nxënësi 15-vjeçare e denoncoi drejtorin për ngacmim seksual dhe ai u arrestua pak pas orës 10 të mëngjesit të së mërkurës në shkollën Rockaway Boulevard, sipas autoriteteve. Budu u akuzua për sulm seksual të shkallës së tretë, tha policia.

“Kjo sjellje e supozuar është e dënueshme dhe asgjë nuk është më e rëndësishme se siguria dhe mirëqenia e studentëve tanë”, tha në një deklaratë zëdhënësja e Departamentit të Arsimit Jenna Lyle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *