Nevil Dede nuk do të jetë më trajneri i Tiranës  Kryeqytetasit po kalojnë një periudhë të vështirë. Pas humbjes në derbi, ata duhet të përballen dhe më një tjetër problem, siç është ai i stolit bardheblu.

Pak minuta para ndeshejs me Laçin, trajneri Dede ka pasur një takim me presdienetin Refik Halili. Një mbledhje që nuk ka shkuar mirë dhe ka patur shumë mosmarrëveshje mbi formacionin.

Në këto kushte, trajneri Nevil Dede, së bashku me zevendësin e tij ua kanë braktisur skuadrën dhe nuk kanë qenë të  pranishëm në stolin kryeqytetas.

Ndërsa skuadrën aktualisht  e drejton Tefik Osmani, drejtori sportiv i klubit.

Rrugëtimi i Nevil Dedes me skuadren bardheblu nuk ka zgjatur me shume se dy muaj.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *