Shqipëria ka pësuar gol në minuten e 77 të ndeshjes me Poloninë.

Disa tifoze shqiptare kanë qëlluar futbollistët kundershtare me bidona uji nga shkallët e stadiumit ne momentin qe polaket po festonin golin afer me fansat kuqezi.

Keidi Bare dhe lojtaret e tjere kuqezi tentuan që të qetesojne tifozet por me kot.

Gjyqtari francez Turpin ishte i vendosur per ti futur ekipet ne dhomat e zhveshjes.

Spikeri i stadiumit beri thirrje që tifozet të qetesoheshin dhe te tregoheshin qytetare duke mbështetur kombëtaren.

Ndeshja rinisi pas afro 25 minutash nderprerje.

Megjithate per shkak te sjelljes aspak te hijshme te pak tifozeve, Shqiperia rrezikon te marre denim me gjobe ose edhe me keq, ndeshje pa tifoze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *