Napoli mori një fitore të vështirë por teper të rëndësishme në transferte ndaj Atalantes duke ruajtur distanën -8 pikë nga Juventusi kryesues në kampinatin italian.

 

Në takimin përmbylles të javës së 14 të Serisë A , pati shumë pak derb shqiptarësh në fushë mes Berishës e Gjimshit nga njeri krah si dhe Hysaj në krahun tjeter. I pari ka qënë titular tek bergamasket dhe nuk ka pasur faj tek të dy golat e  pësuar.

 

Fillimisht jugoret e ndëshkuan portierin kuqezi në minutën e  2 më anë të Fabian Ruiz ndërsa goli i dytë dhe i fitores nga miqtë shënuar në porten e gardianit shqiptar u realizua 5 minuta para fundit nga Milik. Ndryshe mund të thuhet për qëndërmbrojtesin Gjimshiti që ngrohu stolin gjatë gjithë ndeshjes tek Atalanta.

 

Në krahun tjetër Hysaj u fut si zëvëndësues në minutëne  32 të pjesës së dytë duke u hedhur në fushë nga Anceloti në vend të Maksimovic duke i dhënë freski skuadrës në krahun e djathtë në fundin e takimit kur erdhi edhe goli i fitores.

 

Me këtë fitore, Napoli u ngjit në 32 pikë, duke parakaluar edhe Interin që qëndron në kuotën e 29 pikëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *