Napoli përfitoi nga barazimi i Juventus për te ngushtuar diferencën ne klasifikimin e përgjithshëm ne javën e 9-të te serisë A.

Ne Dacia Arena skuadra e Ancelotit mundi me rezultat te thelle 3-0 udinezen ndërsa tashme është vetëm 4 pike larg kryesuesve.

Ne një ndeshje qe nuk u diskutua nga fillimi e deri ne fund , napolitanet gjeten rrjetën qe ne minutën e 14 me Fabian Ruiz i futur ne fushe ne vend te Verdit te dëmtuar.

Dy golat e tjerë u shënuan ne harkun kohor te 3 minutave ne fundin e takimit fillimisht me Insinje nga pika e bardhe e penalltisë dhe me pas Rog ne rezultatin përfundimtar 3-0.

Një fitore qe vjen ne një sfide mjaft delikate ne Champions kundër Paris SG por edhe qe tregon se tashme Anceloti po formon një grup te plote te forte dhe te bindur nga i cili mund te nxjerre kartat fituese.