Të hënën vendi ynë do të ndikohet mga kalimi i një sistemi frontal i cili do të sjellë reshje shiu dhe stuhi me intesitet të lartë në zonën perëndimroe në orët e para të mëngjesit .

 

Era do të  jetë me drejtim  Juglindje (SE) me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   12/17°C

Zonat e  ulëta  13/20°C

Zonat  bregdetare 14/19°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *