Sipas parashikimeve të ekspertëve, do të arrijë kulmin të premten në zonën tashmë të prekur të Katanias dhe më pas do të zhvendoset në Kalabria.

 

Alarmi i ri i motit në Siçili. Cikloni që goditi provincën e Katanias duke shkaktuar dy të vdekur dhe një person ende të zhdukur, si dhe dëme të konsiderueshme ende të paqarta, po kthehet në një uragan .

 

Sipas parashikimeve të ekspertëve, ai pritet të arrijë kulmin të premten  në zonën e Catania-s dhe më pas do të zhvendoset me shpejtësi në Kalabri.

 

Në të gjithë zonën, alarmi është më i lartë:këtë të enjte shkollat ​​dhe të gjitha zyrat publike mbeten të mbyllura. Por ajo që është shqetësuese mbi të gjitha është e premtja, ku buletini i Mbrojtjes Civile tregon alarmin e kuq.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *