Do të afrohen masa ajri më të ftohta të paqëndrueshme nga Europa Verilindore. Zona perëndimore do të jetë me kthjellime dhe vranësira, ndërsa zona malore do të ketë reshje bore të pakta. Era do të jetë me drejtim Verilindje me shpejtësi 15m/s. Temperaturat do të jenë në rënie në mesditë.

Në zonat malore temperaturat do të variojnë nga -2°C në 4°C, në zonat e ulëta 2°C – 13°C dhe në zonat bregdetare 5°C – 14°C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *