Ditën e mërkurë situata në vend do të vijojë e qendrueshme. Moti përgjithësisht do të jetë me vranësira të pakta e mesatare gjatë ditës.
Në zonat luginore përsëri do të jetë e pranishme mjegulla e dendur.
Era do të fryjë e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet nga verilindja dhe veriperëndimi. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.
Temperaturat parashikohen: në zona malore -3 deri 7°C në zona e ulëta 1 deri 18°C në zona bregdetare 5 deri 18°C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *