Pas një dokumentari përshkrues të historisë së Partisë Socialiste dhe fjalës përshëndetëse të ish-kryeministrit Fatos Nano, socialistët prezentë në Kongresin e PS-së përjetuan moment prekëse.

 

Në stadiumin “Air Albania” u luaj kënga “See you again” (një këngë e njohur si tribut për aktorin Paul Walker”), për të kujtuar Bashkim Finon, që COVID-i i mori jetën.

 

Fino u nda nga jeta në mars të këtij viti, pas një beteje të vështirë me koronavirusin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *