Futbollisti hungarez Barnabas Varga u nxorr me barelë gjatë ndeshjes mes Skocisë dhe Hungarisë, në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të ‘Euro 2024’. Sulmuesi hungarez qëndroi në tokë për disa minuta, pas kontaktit të rëndë me Angus Gunn.

Portieri skocez goditi Vargën gjatë një dalje ajrore nga një goditje dënimi nga Dominik Szoboszlai (68’). Varga u zëvendësua disa çaste më vonë, i mbuluar nga një çarçaf teksa doli nga fusha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *