375 raste të reja dhe 9 humbje jete u rrgjistruan në 24 orët e fundit. Viktimat ishin të moshave 38-86 vjec.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se janë kryer 1889 testime.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 391 qytetarë.

Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 324 pacientë, 33 në terapi intensive nga të cilët 9 pacientë janë të intubuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *