Milan vazhdon serine e fitoreve në pjesën e dytë të këtij sezoni në Itali.

Suksesi minimal 1 me 0 kundër Breshias në transfertë ishte i treti radhazi në serinë A dhe i 4 në total nëse llogarisim edhe një ndeshje kupe.

Ndonëse pa shkelqyer, kuqezinjte marrin pikë të cmuara që vlejnë shumë në garën për të kapur  trenin për në europë.

Ndeshja u vendos nga nje gol I Rebic në pjesën e dytë.

Duhet theksuar se Breshia në pjesën e parë rrezikoi portën e Donarumes që ishte në forme ndërsa Ibra pati një rast flagrant.

Në pjesën e dytë ndeshja ishte edh emë e bukur pasi edhe Milani krijoi raste të mira për shënim.

Gjithsesi zëvëndësuesi Rebic, u konfirmua edhe një herë tjetër hero duke shënuar golin e trete në dy takimet e fundit, pas dygoleshit ndaj Udineses.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *