Milan dhuroi një tjetër paraqitje positive ne këtë fillim viti.

Kuqezinjte fituan 3 me 0 në San Siro kundër SPAL duke siguruar një bilete për në fazën cerekfinale të Kupës së Italisë.

Provë bindëse e skuadrës së Piolit që kënaq edhe më shumë ambjentin milanist po të kemi parasysh që ishte vazhdimësi edhe e fitores së bukur në kampionat kundër Kaljarit.

Me Ibrahimovic dhe Donarumën në stol e me Suson që nuk po preferohet më si titullar, kuqezinjte dominuan që në start.

Kastijeho ishte I pari që provoi të realizonte në minutëne  17 , por gjithsesi San Siro do të shijonte emicionet e golit vetëm 3 minuta më vonë kur një assist I Benaser I dha mundësi Piontek të rigjente pas disa kohësh rrugën e rrjetës.

Kuqezinjte vijojnë të sulmojnë dhe protagonist  behet sërish Piontek që sherben për Kastijehon I cili me një parable perfekte dyfishon.

Në pjesën e dytë Milan krijon edhe më shumë raste por ai që shkelqen mbi të tjerët është Teo Hernandes me një supergol. Etrit Berisha nuk mund të bëjë gjë tjetër vecse të përpiqet të mos lejoje turperimin e SPAL.

Në cerekfinale Milan do të gjeje Torinon, sfide të cilën gjithashtu do ta luajë në San Siro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *