Milani mori fitoren e parë në kampionatin italian për këtë sezon.

Kuqezinjte fituan në San Siro 1 me 0 kundër Brescias në javën e dytë të seria A.

Giampaolo debutoi me fitore në takimin e parë para tifozeve të Milanit ndonëse nuk ishte një ndeshje perfekte.

Golin e vetëm për kuqezinjte e shënoi me kokë turku Calhanoglu.

Në pjesën e dytë me futjen në fushë të Paqueta dhe Piontek, Milan goditi shtylla dhe pati raste për të dyfishuar por nuk qe me fat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *