Mike Tyson u rikthye në moshën 54-vjeçare në ring.

 

Ai u përball me legjendën tjetër, Roy Jones mbrëmjen e të shtunës, duel që përfundoi në barazim.

 

U zhvilluan 8 raunde me nga 2 minuta dhe në fund të dy boksierët dolën pa shumë dëmtime.

 

Tyson tregoi se vitet janë thjesht numra sepse nuk e kishte humbur formën e mirë.

 

Të dy boksierët u rikthyen në ring për një duel për bamirësi.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *