Presidenti Ilir Meta, ka zhvilluar një takim këtë të martë me ish-të dërguarin e posaçëm të Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

 

Në një postimi në Twitter, kreu i shtetit, veçanërisht vlerëson angazhimin e diplomatit amerikan në mbështetje të forcimit të mëtejshëm të marrëdhënieve mes SHBA-së dhe Shqipërisë.

 

“Është gjithmonë kënaqësi të kesh Richard Grenell në Shqipëri dhe në zyrën time. Vlerësohet shumë angazhimi i tij në mbështetje të forcimit të mëtejshëm të marrëdhënieve dhe bashkëpunimit ndërmjet Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara”, shkruan Meta.

 

5 thoughts on “Meta pret Grenell: Vlerësoj angazhimin për forcimin e marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe SHBA

    1. Jo vetem kaq por duhet ti mbyllen hapesirat e gazetave dhe mediave televizive. Ai tani eshte vetem nje qytetar i thjesht amerikan pa asnje funksion ne qeverine amerikane. Detyra e tij e vetme eshte qe te fus politikat shkateruese te Trumpit per Kosoven . Vete shkit e kane pohuar qe ai paguet nga Vuciq me $ 100 000 ne muaj per te lobuar per Serbin.

  1. Nga vetä serbët (JANJIQ) u vërtetua se Grenell punon për interesat e Serbisë dhe se ky paguhet nga Vuqiq – Serbia me 100 mij dollar në muaj.

  2. Por në Shqipëri, kjo nuk do të thotë asgjë Rama e Meta vazhdojnë t’i shtron TEPIH të kuq, sikur edhe djalit të Sorosit, edhe pse që të dytë punojnë ditë e natë për interesat e Serbisë dhe kundër Kosovës. Kjo nuk u bën aspak përshtypja EDI KRISTAQ RAMËS dhe Ilir Metës – Kryemadhi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *