Presidenti Meta postoi në profilin e tij në facebook foto me fanelën e klubit të famshëm skocez Celtic.

Kreu i shtetit në fakt u takua me tifozë të Celtic në Sarajeve aty ku ai ndodhej për një samit ndërsa klubi skocez kishte një ndeshje championsi.

Shkak për këtë takim u bë Rudi Vata, emer I madh I futbollit shqiptar I cili ka luajtur edhe për Celtic dhe ndodhej ne Sarajeve për të ndjekur nga afër ish ekipin e tij.

Bluzat e Celtic, Meta thotë se janë dhuratë pikërisht nga Rudi Vata ndërsa foton me këto bluzë ia dedikon pikërisht tifozeve të këtij ekipi.

 

 

Mirëmëngjes! Kjo foto sot i dedikohet të gjithë tifozëve të jashtëzakonshëm të @CelticFC☘ anë e mbanë botës. Kjo bluzë është dhuratë nga miku im Rudi Vata. Pas takimit në Sarajevë besoj në: “Once you’re a Celt you’re alëays a Celt … Hail Hail

 

Jo vetem kaq por Presidenti ka publikuar edhe nje video ku tregohet nje gol i shenuar nga Rudi Vata ne derbin e madh skocez kunder Glazgou Rangers.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.