Presidenti Ilir Meta ka qenë i pranishëm këtë të shtunë në Gramsh ku ka marrë pjesë në promovimin e librit të arbëreshit Mario Brunetti.

 

Në një postim në “Facebook”, Meta shprehet i lumtur që ishte i pranishëm në këtë promovim të librit që I kushtohet mendimtarit të shquar europian Antonio Gramshit.

 

“I lumtur të jem në Gramsh për promovimin e librit të arbëreshit të madh Mario Brunetti, për mendimtarin e shquar europian, Antonio Gramshi, me rrënjë nga ky qytet kaq i dashur dhe paqësor.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *