Policia e Gramshit ka arrestuar një 30-vjeçar dhe ka shpallur në kërkim një 31-vjeçar, ndërsa ka proceduar penalisht 4 persona të tjerë, pasi u konfliktuan fizikisht nën efektin e alkoolit në lokalin e shtetasit O.D., i cili është gjobitur për shkelje të protokollit të sigurisë.

Policia u njoftua fillimisht nga F.B., i përfshirë në sherr, i cili pretendonte se i kishin marrë peng të vëllanë në makinë, por pretendimet e tij u rrëzuan, pas i vëllai kishte shkuar në shtëpi.

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. B., 30 vjeç, për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje” e kryer në bashkëpunim, “Shkatërrimi i pronës” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *