Apeli i Gjykatës së Posaçme Antikorrupsion vendosi këtë të martë të lërë në burg dy eksponentët e LSI-së, të kapur në tentativë për të blerë vota.

 

Në seancën e sotme, Denis Xholi dhe Albjon Çeku nuk e fituan lirinë.

 

Ata u arrestuan në 23 prill në Dibër, teksa lëviznin me një makinë me lekë, me të cilat do të blinin vota për partinë e Monika Kryemadhit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *