Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë e ndeshjes mes Holandës dhe Francës.

Holanda pati 3 raste për të shënuar, ndërsa Franca 2. Ndërkohë, “gjelat” dominuan në kontrollin e topit me 60%.

Ndeshja është e vlefshme për grupin D, për të cilin më herët luajtën Polonia dhe Austria, ndeshje që u mbyll me fitoren e kësaj të fundit 3-1. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *