Tetë raste të reja janë shënuar sot me COVID, nga 4136 testime të kryera.

Infektimet e reja janë identifikuar në Tiranë, Durrës, Elbasan, Sarandë dhe Kolonjë.

Aktualisht janë 101 pacientë aktivë me koronavirus në të gjithë vendin. Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 8 pacientë.

Ndërkohë, në qarqet Berat dhe Dibër nuk ka asnjë të infektuar.

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            43

Elbasan           11

Fier                  10

Vlorë                10

Korçë             8

Shkodër          6

Lezhë                5

Durrës              4

Kukës               2

Gjirokastër        2

Leave a Reply

Your email address will not be published.