NGA EDUARD ZALOSHNJA

 

Në shkurt, kur opozita e bashkuar (PD+LSI+PDIU+PR+PBDNJ+PAA+ të tjera) filloi protestat dhe deklaroi se do të bojkotonte Kuvendin dhe do të pengonte zhvillimin e zgjedhjeve me Ramën kryeministër, kuotat e saj u rritën në sondazhe të ndryshme.

 

Kështu nga një sondazh i përmuajshëm që zhvilloj për një revistë që botohet në anglisht këtu në Tiranë, më rezultoi se opozita e bashkuar kishte përafërsisht 740 mijë vota në shkurt. Ndërsa PS-ja dhe partitë satelite të saj (PSD+PDS+ të tjera) kishin vetëm 705 mijë vota.

 

Por zgjedhjet nuk u penguan dot nga opozita, dhe tani bashkiakët e rinj po shkojnë një nga një në zyrat e tyre.

 

Dhe ç’ka ndodhur me kuotat e opozitës? Kanë rënë ndjeshëm… Siç ilustrohet në grafikun shoqërues, opozita e bashkuar ka pësuar një rënie prej 100 mijë votash nga shkurti në gusht. Ndërsa PS-ja dhe partitë satelite të saj janë në kuotën e 715 mijë votave.

 

One thought on “Mazhoranca stabël, opozita në rënie

  1. Ti po ja fute kote si kau peles,sh eduart zaloshnja,ase nuke eshte rritur nr i perkrahseve te edvin narkomanit,ase nuke ka rene nr i perkrahseve te lul pushtit.Tani me populli i ka marre veshte te gjitha pislliqet e lul pushtit,e te edvin narkomanit,kta jane si buka e nji brumi,qe thuhej ne kohen dulle bythe q…. .edvini e ke blere lul pushtin qe kure e ka shperblyer me 15 milion euro per padhatin ne vlore.Vendi jone eshte shkatrruar nga kriminelte,i pari plaku i vicidolit,lir floriri me monen,e lul hajduti,me edvin narkomanin.Kta jane ata qe kane penguar zhvidhimin e vendit,e progresin drejte parametrave te BE.Pore e vetmja shprese e shqiptarve eshte te propoganda qe po i bejne SPAK,THone se do te merret me kta hajdute,do ju marrin parate e pasurite qe kane grabitur,pase ktyre i pret vendi qe meritojne.Mbetemi me shprese se do te fidhoje te funksionoje kyte vjeshte,don Zoti e behet rrealitet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *